Competition 1 Grand Aggregate

CLASS 'A'

Bob Meadows Phoenix 99 96 99 96 97 93 580
Steve Howe Lingfield 96 96 94 96 99 97 578
Tim Green East Grinstead 96 98 97 96 93 97 577
Hamish Matheson Alpha 96 95 92 97 91 96 567
Keith Stanton Burgess Hill 95 93 95 93 92 96 564
David Saunders Bearsted 94 96 95 96 89 94 564
Danny Hagon Uckfield Home Guard 95 91 97 94 89 97 563
Steve Farrant Uckfield Home Guard 91 94 92 95 95 92 559
John Churchley Aldingbourne 97 93 90 92 94 91 557
Geoff Thomas Eastbourne 93 94 87 95 94 92 555
Bill Stockton Burgess Hill 96 93 90 92 94 90 555
Robin Brown Buxted 92 92 93 94 96 88 555
Keith Green 32/61 Surrey Home Guard 89 95 90 92 91 92 549
Jim Ward Horsham 95 92 91 92 83 93 546

CLASS 'B'

Don Petter Uckfield Home Guard 93 97 94 93 90 99 566
Clive Varrall Dover 94 94 94 93 98 93 566
Paul Philips Lewes 93 95 95 91 95 94 563
Alan Newton Southwick 93 96 95 93 92 94 563
Mick Rutter Lingfield 93 96 92 93 94 94 562
Paul Whiteman Hastings 94 89 92 94 94 97 560
John Hibbert Eastbourne 94 87 97 90 94 96 558
D W Mills Dover 96 90 92 92 90 94 554
Jan Whittle Aldingbourne 95 92 90 89 91 96 553
John Langfield Mayfield 90 87 95 93 90 94 549
Len Pike Lewes 90 92 92 89 91 92 546
A Rosewell Burgess Hill 91 88 91 93 89 92 544
Mark Ruskin Southwick 91 92 90 85 92 92 542

CLASS 'C'

Di Davies Tring 95 94 94 93 94 94 564
Stuart Humphrey Eastbourne 89 94 95 97 87 94 556
Peter Shepherd Ightham 88 90 96 92 96 93 555
Mrs C Mills Dover 91 92 93 94 90 91 551
Stuart Simpson Eastbourne 92 90 88 93 95 92 550
Joseph Clauson Lingfield 86 83 96 95 95 92 547
A G Castle Dover 95 91 92 88 91 90 547
K Milner Burgess Hill 85 88 93 94 91 94 545
Steve Good Lingfield 92 92 90 91 93 86 544
Stephen Kelly Vauxhall 88 93 92 90 90 90 543
Will Lakey Alpha 84 87 94 92 92 92 541
Richard Addy Fittleworth 86 89 94 89 92 91 541
Richard Rallings Eastbourne 83 92 86 94 93 91 539
Miss E Davis Fittleworth 91 94 92 93 85 84 539
F G Jobson Dover 93 87 90 88 89 88 535
John Williams Lewes 84 92 88 89 90 84 527
John Llewellyn Eastbourne 85 84 86 94 87 86 522
Jim Stepney Uckfield Home Guard 79 90 85 87 85 84 510
Colin Davis Fittleworth 84 76 85 83 90 91 509
Gerald Thompson Petworth 80 72 89 82 80 88 491

CLASS 'D'

Pat Stepney Uckfield Home Guard 93 93 90 90 92 96 554
Ken Mengham Eastbourne 94 90 91 91 93 92 551
Nick Speight Hastings 96 91 94 89 85 86 541
H J Pierson Wateringbury 94 90 87 87 91 89 538
David Whiteman Hastings 88 95 86 89 86 92 536
Max Bradley Petworth 92 92 89 88 83 90 534
Mrs D Fairbrass Dover 85 83 92 95 86 92 533
Paul Ingram Lingfield 87 86 89 92 90 88 532
Frank Cooper Petworth 81 88 88 91 88 89 525
C Weller Buxted 73 89 85 92 81 79 499

 

Competition 2 - Handicap
Max Bradley Petworth 605.4
Pat Stepney Uckfield Home Guard 601.4

 

Competition 3 - Best card of the day ex 200 - Ladies
Pat Stepney Uckfield Home Guard 188 1st
Jan Whittle Aldingbourne 187 2nd

 

Competition 4 - Best card of the day ex 200 - Gentlemen
Steve Howe Lingfield 196 1st
Tim Green East Grinstead 194 2nd

 

Competition 5 - Best card of the day ex 200 - Veterans
Stuart Humphrey Eastbourne 192 1st
Joseph Clauson Lingfield 191 2nd

 

Competition 6 - Best card of the day ex 200 - Juniors
David Whiteman Hastings 183 1st
Richard Addy Fittleworth 183 (countback) 2nd

 

Competition 7 - Open Pairs ex 1200
Steve Howe & Mick Rutter

1140

1st
Robin Brown & Steve Farrant

1114

2nd

 

Competition 8 - C & D Pairs ex 1200

Stuart Simpson & Stuart Humphrey

1106

1st
H J Pierson & Peter Shepherd

1093

2nd