Competition 1 Grand Aggregate

CLASS 'A'

N Mullins Alpha 96 96 99 98 99 98 586
D Swain Hertfordshire 97 96 99 98 97 98 585
R Brown Buxted 95 97 97 99 100 97 585
Mrs S Marshall-Bell Eastbourne 97 98 95 97 99 96 582
H Matheson Alpha 93 96 99 98 97 97 580
J R Ward Horsham 97 98 95 97 97 95 579
Miss L A Smallbone Eastbourne 98 97 96 96 97 95 579
G F Thomas Eastbourne 96 96 96 97 96 95 576
A Cornbill Southwick 96 96 95 95 94 99 575
Mrs J Whittle Aldingbourne 96 98 93 97 93 97 574
A J Payne Cuckfield 93 92 97 99 97 96 574
Mrs S Thomas Eastbourne 96 96 96 93 96 95 572
J Hibbert Eastbourne 89 92 91 91 90 89 542

CLASS 'B'

I Farnell East Grinstead 95 95 98 99 95 94 576
M Ruskin Southwick 93 96 95 97 96 98 575
R Southam Eastbourne 95 95 97 95 96 97 575
T Budgen Edenbridge 96 93 95 97 96 96 573
K Dunne Southwick 95 96 95 96 95 96 573
S Mileman Southwick 94 97 94 96 95 96 572
L Vines Cuckfield 97 99 95 93 96 90 570
R J Langfield Mayfield 94 90 98 95 97 93 567
B Stiff Eastbourne 87 95 97 96 97 93 565
D Petter Uckfield Home Guard 94 92 96 95 93 94 564
P Philips Eastbourne 96 96 96 93 92 90 563
J Clauson Lingfield 90 92 95 94 95 93 559
P Whiteman Hastings & St Leonards 94 91 92 93 93 95 558
M Woodruffe Lingfield 93 90 92 93 95 94 557
B Colbran Uckfield Home Guard 86 96 95 96 92 90 555

CLASS 'C'

Miss J Sigournay Southwick 95 90 95 97 95 97 569
P Sigournay Southwick 95 94 97 90 98 95 569
P Shepherd Ightam 91 91 94 95 96 98 565
A Newton Southwick 99 93 89 95 90 96 562
P Wilson Eastbourne 91 95 93 94 93 94 560
Miss Sh O'Neill Hastings & St Leonards 94 94 95 93 93 91 560
E L Pike Uckfield Home Guard 92 90 94 96 95 89 556
R Loy Lingfield 91 91 93 94 92 94 555
D Whiteman Hastings & St Leonards 90 94 84 95 93 98 554

CLASS 'D'

Miss S Davies East Grinstead 93 91 93 93 92 94 556
J Llewellyn Eastbourne 94 97 88 93 94 88 554
J C Williams Ringmer 86 95 92 97 84 93 547
H Pierson Wateringbury 93 91 88 92 86 94 544
C Weller Buxted 87 85 93 85 85 91 526
K D Mengham Eastbourne 88 84 87 91 82 90 522
Mrs C Sigournay Southwick 82 68 89 91 93 93 516
G Stevenson East Grinstead 84 90 85 82 87 86 514
Miss K Reeves Southwick 75 71 86 93 88 95 508

 

Competition 2 - Handicap

P Sigournay Southwick 606.20
J Llewellyn Eastbourne 602.60
M Ruskin Southwick 600.80

 

Competition 3 - Best card of the day ex 200 - Ladies

Mrs S Marshall-Bell Eastbourne 195 1st
Miss L A Smallbone Eastbourne 195 2nd
Miss J Sigournay Southwick 192 3rd

 

Competition 4 - Best card of the day ex 200 - Gentlemen

R Brown Buxted 197 1st
I Farnell East Grinstead 197 2nd
N Mullins Alpha 197 3rd
D Swain Hertfordshire 197 3rd
H Matheson Alpha 197 3rd

 

Competition 5 - Best card of the day ex 200 - Veterans

B Stiff Eastbourne 193 1st
R J Langfield Eastbourne 193 2nd
J Llewellyn Eastbourne 191 3rd

 

Competition 6 - Best card of the day ex 200 - Juniors

Miss J Sigournay Southwick 192 1st
Miss Sh O'Neill Hastings & St Leonards 188 2nd
Miss K Reeves Southwick 183 3rd

 

Competition 7 - Open Pairs ex 1200

N Mullins & H Matheson

1166

1st
D Swain & J R Ward

1164

2nd
Mrs S Marshall-Bell & Miss L A Smallbone

1161

3rd
R Brown & Mrs J Whittle

1159

4th
G F Thomas & Mrs S Thomas

1148

5th
A Cornbill & K Dunne

1148

5th
S Mileman & M Ruskin

1147

7th
A J Payne & L Vines

1144

8th
J Hibbert & B Stiff

1107

9th

 

Competition 8 - C & D Pairs ex 1200

Miss J Sigournay & P Sigournay

1138

1st
J Llewellyn & K D Mengham

1076

2nd